Jak změnit svůj život k lepšímu - jak být úspěšný a šťastný

Velká část lidí není spokojena se svojim životem a říká si proč právě mě se něco nedaří, proč právě já a proč ten a ten má vše a já ne...

Abychom dokázali změnit svůj život, tak musíme pochopit základní pravidla jak život a hlavně Vaše činy a myšlení funguje.

1)  Pokud změníme způsob jak přemýšlíme, tak změníme jak žijeme a věcí jaké nás potkávají.

Mnoho lidí si myslí, že je důležité jen co dělají a né jak o věcech přemýšlejí. Že je důležité chodit do práce a snažit se dobře pracovat, chovat se k druhým dobře a pak podle toho co dělám mě ostatní budou brát a život mě navrátí, když budu hodně pracovat budu bohatý a šťastný. Ano, je důležité co děláme, ale důležitější je jak o věcech a lidech přemýšlíme. Pokud půjdete do práce a jste třeba obchodník a máte myšlenky, že stejně nikdo nic nebude chtít, komu co nabídnete nebude chtít, tak je pak ve výsledku jedno, že oslovíte a nabídnete nějaký produkt, ale už předem myslíte na to, že o něj zájem nebude a tak Vaše mysl a celé tělo vysílá to na co myslíte. Tělo je úžasný stroj, propojený s myslí a snaží se splnit vše o čem člověk přemýšlí, tak pokud přemýšlíte o tom, že půjdete do práce, kolegové na Vás budou nepříjemní a nebude se Vám dařit, máte toto na mysli a přijdete do práce, tak Vaše tělo bude dělat podvědomě reakce tak aby splnilo to o čem sníte a bude vysílat vlny, které Vaše kolegy budou štvát a nikdo od Vás nebude nic chtít i když se budete snažit a dělat jakoby věci tak jak máte. 

Proto je důležité naučit se myslet optimisticky, představovat si své životní cíle v přítomném čase a pak se tělo snaží splnit to o čem přemýšlíte. Chcete si pořídit třeba nové auto a jdete do práce s myšlenkou jak za prémie co dostanete si kupujete nové auto. Tak tělo a vše okolo bude takové aby Váše přání splnilo, budete směřovat k tomu o čem sníte.

2) Jak vlastně mysl a myšlenky fungují :  

Jak mysl funguje popsal a vysvětlil nejlépe Earl Nightingale, který vyrůstal během velké hospodářské krize v USA a ve věku 35 let, když měl mít přednášku pro obchodníky na kterou se nemohl osobně dostavit, tak ji nahrál na gramofonovou desku a setkání obchodníků zaslal. U lidí měla velký ohlas a chtěli její kopie. Přednáška se jmenovala : Nejneobyčejnější tajemství a je první deska mluveného slova, které se podařilo prodat přes milion kopií a získalat i ocenění Zlatá deska. Zde Earl Nightingale popisuje základní pravidla jak pro obchod, tak i pro život jak by lidé měli žít. Říká že jen 5% lidí dosahuje úspěchu jen proto že vědí co chtějí a ostatních 95% lidí úspěchu nedosahuje, protože nevědí co chtějí a jsou vláčeni okolnostmi a svůj život neřídí a jen vše svalují na okolí. Základní myšlenky tohoto poselství:

a) člověk je produktem svojich myšlenek 

Člověk se stane tím o čem celý den přemýšlí. Pokdu přemýšlí poraženecky, nemůže ničeho dosáhnout, pokud přemýšlí, že úspěchu již dosáhl a celým svým myšlením a i pak chováním dlělá vše aby věci o kterých přemýšlí se staly skutečnýmy.

b) jak funguje lidská mysl

Zde Earl uvádí krásný příklad srovnávající lidskou mysl s polem a farmářem. Lidská mysl je úrodnější než pole a je jí jedno co do ní zasejeme. Podobně jako farmář, pokud má v jedné ruce semínka obilí a v druhé jedovatého plevele, tak je poli jedno co do nej zasadí, zda obilí, nebo jedovatý plevel, pole mu vrátí vše co do něj zasadí stejnou silou a pokud plevele bude více jak obilí, tak může i obilí zahubit. Podobné je to s lidskou myslí, když se do ní zaseje strach, myšlenky na neuspěch, tak mysl vrátí co se do ní zaselo. Proto je nutné do ní zasévat jen věci které chceme aby nám vrátila a to je štěstí a úspěch.

c) Je důležíté aby naše myšlenky měli pevný cíl. 

Zde je krásné přirovnání lodi k lidské mysli. když veme dvě stejné krásné lodi a na jednu dáme posátku, navigaci a dáme ji přesný cíl cesty a na druhou nedáme posátku ani navigaci s cílem cesty. Co se s lodí stane když bude uvolněna v přístavu ?

První loď s posátkou a jasným cílem z přístavu vypluje a na 99% dosáhne svého cíle. Druhá loď se z přístavu třeba ani nedostane, pokud se z něj dostane, tak je pravděpodobné že někde ztroskotá, ale nemůže dostáhnout žádného cíle. Stejné to je i s lidským myšlením, pokud mu nedáme jasný cíl, tak žádného cíle nemůže dosáhnout a budeme se jen v přístavu oťukávat o ostatní lodě, které odněkud připluli, nebo někam plují a závidět jim, že ony plují a naše loď ne, ale je to na náš aby jsme svému životu dali cíl, pokud nechceme nadávat na život jak je špatný a nic se nám nedaří. Rozhodnutí je na každém z nás.

4) Každý úspěch má svou cenu

Uvědomte si, že samozřejmě nestačí jen chtít a představovat si svůj cíl a nic pro to nedělat. Chcete být úspěšným lékařem, ano můžete, ale musíte dlouze studovat. Tím , že si jdete vytrvale za svým cílem prokazujete víru a odhodlání které je důležité ke každému úspěchu. Nejde jen věci chtít a nic za to neobětovat. Chcete mít dobré obchodní výsledky v práci, můžete ale musíte tomu jak jsme psali hlavně věřit ale i projevit snahu a nasazení. Můžete dosáhnout téměř všeho jen když budete chtít doopravdy a půjdete za svým cílem a zaplatíte cenu nutnou k dosažení cíle, bez toho to fungovat nemůže.

5) Příspívejte k prosperitě a šetřete 10% z toho co vyděláte

posledním větším pravidlem které  Earl zmiňuje k prosperite je, že každý člověk co chce prosperovat musí zárověň k prosperitě ostatních pomáhat. A je kladem důraz i na tvorbu finančích rezerv a na to aby člověk štřil 10% z toho co vydělá, což by mohlo hodně lidem na začátek pomoci, kteří neumějí hozpodařit z penězi a žijí z měsíce na měsíc bez finanční rezervy.

 

Důležité je i co a jak ostatním lidem říkáme

Síla slova

Teď si již uvedomujeme, že pokdu chceme v životě něčeho dosáhnout, tak musíme o věcech dobře přemýšlet a zbavit se z mysli všeho strachu a pochyb.

Aby jsme ale život změnili k lepšímu, tak musíme změnit i to jak mluvíme. I zde pro Vás máme příklad videa s tím, ke se hezky popisuje co je slova a jak mluvení ovlivnuje náš život a lidé okolo nás.

Když se Vás někdo zeptá jak se máš a Vaše odpověď je " dobře ", tak jste odpověděli, ale když odpovíte " mám se báječně ", takto co říkáte zní úplně jinak a v druhém vyvolá uplně odlišné reakce, i když na první pohled říkáte obsahově stejnou věc. Na videu u obrázku na pravé straně je Ralph Smart a jeho krátká přednáška na téma Síla našich slov tvoří naši realitu. Popisuje zde jak v přírodě ptáci zpívají ... tak i podobně lidé mluví a uvědome si že i pokud se nám líbí nebo nelíbí jak ptáček zpívá, tak se i ostatním lidem může a nemusí líbit jak a jakým toném mluvíme. Popisuje zde i to že slova jsou jako magie a když na někoho mluvíme tak jej jakoby očarováváme. Slovo gramatika pochází ze slova ve staré angličtině "grimmoa " - což je kniha kouzel. Když si toto vezmeme trochu z nadhledu, tak asi každý uzná, že když k Vám někdo příjde, řekne dnes je nádherný den, báječně vypadáte... tak ve vás vyvolá ( vyčaruje ) jinou náladu, než když přijde a řekne " Ahoj, sekne ti to " Uvědomte si jak na jistá slova sami reagujete a zkuste používat melodická hezká slova a snažit se u druhých vyvolat kladné reakce jen volbou Vašich slov.

 

Jaký je smysl a cíl v životě:

Smyslem a cílem života je změna. Člověk by se neměl bát změn v životě a snažit se udržet stav a věci co má teď a jak se říká odpostiť nekomu a nebo něco, tak to dokázat pochopit i tak, že to opustí sám v sobě a zbaví se toho, jak nějaké věci, člověka, tak myšlenek, nebo nějaké životní křivky. Slova jako život je změna zná a slyšel asi každý, ale málo kdo si uvědomí jejich pravý význam.

Podívejme se třeba na motýla. Nejprve je zde ošklivý červ, který se nikomu nelíbí, většina lidí by si jej do ruky nevzala a co se z červa stane když se změní ? Promění se v krásného motýla, kterého většina lidí obdivuje a do ruky by si jej vzal taky téměř každý. Proč když je této změny schopen červ v krásného motýla, tak proč by podobné změny nebyl schopen i člověk ? Změna není myšlena samozřejmě že se změníme vzhledově v jiného tvora, ale změníme své myšlenky, opustíme věci co nás svazují a proměníme se a můžeme dostat pomyslná křídla a změnit i vzhled a jak vypadáme, že ostatní budou říkat ty jen záříš. Červ proměny v motýla nedosáhne pokud neopustí vše co měl, nemůže litovat a chtít si ponechat něco ze života červa, to pak nejde nejde aby byl červ s křídly motýla, tak podobně musíme přemýšlet i my a opustit vše co nás svazuje a omezuje a změnit mysl z myšlení červa na myšlení krásného úspěšného motýla. 

Pokud Vám tento článek a videa něco dali, máte nové myšlenky na svůj život, tak se je pokuste postupně realizovat a vytrvejte a prokažte tím víru, že věříte ve svou proměnu v nového a úspěšného člověka. Nic se nemění přes noc, vše má svou cenu a svůj čas, tak se snažtě zařadit mezi těch 5% šťastných a úspěšných lidí, rozhodnutí je jen na Vás.

Napsal Martin Vašíček